Vrácení motorky Kawasaki ZX12R

Napsáno: 13.04.2011 | Autor: E-34 | Rubrika: Nezařazené

Tak važení bohužel jsem byl nucen tuto krasavici vrátit prodejci. S kamarádem Honzou jsme měli podezření, že je něco v nepořádku s rámem jelikož přední kolo bylo blíže k motoru než je normální. Vše bylo spíše o designu, ja sám jsem na jízdě nic nepoznal, moto jelo rovně, brzdilo rovně, při akceleraci jelo taky rovně, no prostě bez chyb, ale nedalo mě to a začal jsem srovnávat a komunikovat s jinými majiteli těchto strojů. Po vzájemných debatách jsem se rozhodl, že si nechám motorku, respektive rám přeměřit .

Vydal jsem se do Prahy k značkovému prodejci Kawasaki a zároveň uznávanému odborníkovi panu Halbichovi. Samotné měření je hotovo zhruba za 30 min a je naprosto přesné a nezvratitelné, vše běží online. Do programu se pouze vloží VIN – číslo rámu a program načte veškeré údaje od výrobce daného motocyklu, – sklony, úhly, míry atd. V mém připadě byl rám v takovém stavu, že nemělo smysl ho ani rovnat, program zjistil, že rám překračuje několikanásobně tolerance dané výrobcem. Byl jsem v šoku a otřesen, jelikož todle jsem opravdu nečekal, kompletní oprava a uvedení moto do stavu schopného bezpečnému provozu by byla bez mála 70 000 kč,  moto jsem okamžitě naložil a vydal jsem se za prodejcem spolu s dokladem o měření.  štěstí bylo, že prodejce byl vzdálen zhruba 5 km, takže pohoda. Zde po asi hodině debaty prodejce vrátil danou částku a moto vzal zpět, já jsem ale přisel o zhruba 8 tisic – měření, doprava a vše s tím spojené. Nevím jestli prodejce byl tak férovej nebo začal mít strach z případného konfliktu a neodkladného souzení se o náhradu škody. Na závěr bych řekl jen to, že jsem rád, že jsem tu ještě mezi váma, jelikož u takovéhoto stroje člověk neví, co se stane a vždy to přijde v krizovych situacích.

Prosim když si nebudete jisti stavem rámu, investujte do měření, kde víte co je špatně, tyhle peníze za to stojí než se pak soudit, nedej bože bejt třeba v lepším případě na vozíku.

Všem přeji mnoho km bez nehod a ať vám vyjde letošní sezóna podle vašeho očekávání. Zdar jak sviňa …

  1. avatar Medvěd napsal:

    Super článek, velmi zajímavé, líbí se mi hlavně ten protokol.

  2. avatar E-34 napsal:

    Dekuji, ale protokol se me vubec nelibi :-( ((

  3. avatar Zbyněk napsal:

    Bezva článek. Motorky je mi líto, na druhou stranu je dobře, že si na to přišel celkem včas a nic se ti nestalo. Tady vidíš jak je dobré být členem Fosa teamu a jezdit s Honzou na vyjížďky. :-)

Musíte se přihlásit pro psaní komentářů.