Pancéřové hadice

Napsáno: 4.07.2011 | Autor: Medvěd | Rubrika: Návody

Protože se mi zdálo, že mám přední brzdu hrozně moc gumovou, rozhodl jsem se koupit pancéřové hadice. Hodně jsem o tom četl a zjistil, že je možné sehnat buď komplet hotové a homologované nebo si je postavit sám z jednotlivých komponent. Jelikož jsem psal několika firmám na ty homologované, ale firmy buď ani neodepsaly nebo nebyly schopný je sehnat i když je měli v nabídce, rozhodl jsem se pro ty nehomologované. Kupuje se hadice v metráži, pak tzv. banja a smršťovací bužírka.

Nejdříve se začíná tak, že si hadičku olepíme izolační páskou, aby se nám netřepily drátky. Následně jsem si to upnul do svěráku a odřízl rozbruskou, musí se pomalu aby se hadička nepálila (pak by se asi i roztáhla a navíc by v ní byla špína). Po odříznutí jsem hadičku očistil od plastových pilinek a vyfoukal.

Následně z hadičky odstraníme izolační pásku a navlečeme matku. Pak jemně rozáhneme opletení abychom mohli nastrčit mosazný kroužek na střední část hadičky. Kroužek navlečeme a pak zaklepneme o prkýnko nebo něco pevného až nadoraz.

Dalším krokem je to, že namažeme závit lepidlem na závity např. Loctite (lepidlo jsem si půjčil). Celé banjo pak nastrčíme do hadičky a pomocí převlečné matky dotáhneme. Nejlepší je banjo uchytit do svěráku přes nejaký plast, gumu nebo něco, abychom na banju neudělali vroubky.

Než uděláme druhý konec musíme na hadici navléct smršťovací bužírku. Tu pak zapalovačem nebo horkovzdušnou pistolí smrštíme a pokračujeme podle postupu na začátku. Tj. olepíme, zařízneme, dáme mosazný kroužek, na závit kápneme lepidlo a pak dotáhneme. Tím je všechno hotový a výsledek vypadá asi takto.

Na montáži na motorku není nic těžkého, jen doporučuji koupit si nové měděné podložky abychom předešli nějakým problémům.

Nejtěžší je odvzdušnění brzd. Podle mnoha návodů se postupuje následovně (nejlépe ve dvou lidech): Povolíme si odvzdušňovací ventil nejlépe očkem a následně lehce dotáhneme, navlečeme na něj hadičku která vede do skleničky (v hadičce sledujeme bublinky). Páčkou brzdy pumpujeme až ztuhne a držíme jí, povolíme ventil až páčka dojde k řidítku, utáhneme ventil, páčku pustíme a zase pumpujeme. Tento postup opakujeme dokud jdou v hadičce bublinky.
Na odvzdušnění existují ještě takové vakujové pumpy, které stojí cca 1200kč. Proto jsem si udělal svojí verzi :-) . Je to zavařovací sklenička do které vedou dvě hadičky, jedna se dává na ventil a druhá na vstup kompresoru, který dělá podtlak. Pustíme kompresor a ten odsává vzduch z brzdového systému, takže se nám nestane, abychom si zpětně zavzdušnili brzdy. Díky tomuto výtvoru jsem konečně pořádně odvzdušnil brzdy.

Musíte se přihlásit pro psaní komentářů.