Letecké muzeum Deštná

Napsáno: 25.01.2012 | Autor: Medvěd | Rubrika: Cestování

Protože je nový rok, rozhodl jsem se opět napsat nějaký článek. Tentokrát se to týká výletu ze září 2011, kdy jsme s holkama navštívili Letecké muzeum v Deštné ( http://muzeum.khl-jhradec.cz nebo http://leteckemuzeum.destna.cz). O muzeu jsme se dozvěděli z rádia nebo televize, už si nepamatuju, odkud to přesně bylo. Ale někdy na jaře roku 2011 se v televizi objevila reportáž o vojenském letadlu, které se někdy za války zřítilo do rybníka u Otína. Pozice letadla byla určena podle výpovědí svědků z této doby. V roce 2011 bylo letadlo vyhrabáno, lidé z muzea byli v úžasu, jelikož letadlo bylo pouze zdeformované od nárazu, ale čas a koroze jak kdyby se zastavila. Prý to bylo způsobeno tím, že letadlo bylo celou tu dobu ponořené v blátě  bez přítomnosti vzduchu.

Letecká bitva nad Jindřichohradeckem začala 24. srpna 1944 při návratu amerických stíhaček po bombardování cílů na českém území ve 12.30 hodin. Trvala 10 – 15 minut. Američany napadli němečtí letci. Při boji byly sestřeleny tři americké a 11 německých stíhaček.

Video z otevření muzea

V muzeu je mnoho věcí z války, jak různé části letadel, bomby, vybavení, ale také památky zesnulých letců a podobně. Více informací se dozvíte na stránkách muzea, odkazy na tyto stránky jsou nahoře. Muzeum se určitě vyplatí navštívit. Níže jsou nějaké fotky z prohlídky.

 Cestou domů jsme se ještě zastavili na Červené Lhotě, tam jsme si obešli jezírko a jeli přes Soběslav domů.

Musíte se přihlásit pro psaní komentářů.