Cesta do Terezína

Napsáno: 2.02.2012 | Autor: Kájínek | Rubrika: Náměty na výlet

Nasednete na svůj stroj tady v Praze, ať už na Opatově (pojedete přes obchvat) nebo na Kačerově (pěkně městem), a za slabou hodinku se dopravíte po dálnici D8, sjezdem (Doksany – Slaný) skrze Doksany (ne, Máchovo jezero je u Doks) až k vesnici Hrdly.

Tam zahnete do vesnice a v pravoúhlé zatáčce si všimnete velké diskotéky. První velká a pořádná diskotéka v Ústeckém kraji. Pokračujete po asfaltce, zábavným vyjížděním obloučků a horizontu na mostě přes Bohušovice do Terezína. Bohušovice , kde že jste to jen četli? Áno, správně, v Bohušovicích se vyrábí horčice, už léta. Schválně jestli najdete skleničku po babičce, od hořčice za 0,90 Kčs.

Na začátku Terezína vás uvítá radar (měří i cyklisty!) a velká benzínka. Prodávají tu Hyundaie, Kia, Mitsubishu a teď i nějaké fordy. Kdybyste přijeli na dětský den, půjčí vám na blízkém poli i čtyřkolku. A naproti je Checkpoint #1 – žlutý baráček. Tady budem parkovat :-)

Terezín – je pevnostní město, postavené v 18tém století Františkem Josefem II (čti druhým). František se obával, že prušáci (jakožto němcorakušané +-) by mohli táhnout svými vojsky na Prahu, postavil zde pevnostní město.  Kluci – stavělo se necelých sedm let a stálo 2 miliony zlatých. To je strašná rychlost a na tu dobu strašně peněz. Necháme motorky odpočívat a skočíme do hospůdky, na jedno. Tj. máme dvě hodiny pro pěškocestu. Můžete vidět, jak postavili obrovské valy z pálených cihel, které se daly napustit vodou. Uvnitř není jenom hlína, ale je tam i spousta chodeb, vemte si baterku … [pokračování příště]

  1. avatar Medvěd napsal:

    No konečně, na něco takového jsem čekal, moc pěkný článek Kájo !! Vypadá to moc zajímavě, hned bych vyrazil. Ještě by bodly nějaký fotky.

Musíte se přihlásit pro psaní komentářů.