Generálka motoru XT600E část I.

Napsáno: 29.02.2012 | Autor: Medvěd | Rubrika: Opravy a úpravy

Generálka motoru byla už velmi nutná, jelikož napínák na rozvodech byl na konci a motor podivně cinkal. Po dlouhém, psychicky náročném, zkouškovém období jsem si udělal čas motor rozebrat. V první fázi jsem musel vypustit olej, takže jsem do motorky dal baterku a nastartoval. To jsem dělal z několika důvodů, chtěl jsem si sjet, alespoň po dvoře, a také jsem chtěl, aby byl motor teplý a olej mohl lépe vytéct. Motorka chytla napoprvé, až to bylo divné. Po ohřátí jsem povolil vypouštěcí šroub na rámu a později také na motoru. Během několika minut byl motor na suchu. Než jsem začal motor vyndávat, musel jsem sundat skoro všechny plasty.

Nejdříve jsem sundal boční plasty, pak nádrž, spodní trubkový kryt motoru, atd. … No a jak motorka v tuto chvíli vypadala, se můžete podívat tady. Pak jsem odpojil různé konektory, hadice na olej, příruby karburátoru, lanka, svody výfuku a ostatní serepetičky. Když jsem měl povolené příruby karburátoru, tak jsem ho rovnou vyndal. V tuto chvíli jsem zjistil, že na jedné straně nebyla vůbec dotažená SKpáska co drží gumovou hadici od airboxu. Tak ji příště musím dotáhnout, až to zase budu dávat dohromady. Docela velkým problémem bylo sundat kolečko na řetěz, jelikož se mi vůbec nechtělo roznýtovávat řetěz. Vytočil jsem matku a kolečko, vyhnul ven, co to šlo. Po několika minutách byl řetěz a kolečko dole. Aby to nebylo málo, motor je nejen přidělaný k rámu na mnoha místech, ale ještě má společnou osu se zadní kyvnou vidlicí. Matku osy jsem povolil, osu vytáhl jen tak, aby mohl motor ven, a šel na svačinu :-) .

Po svačině mi pomohl taťka motor vyndat. Kdybych ho vyndával sám, asi by bylo více škody, než užitku. Motor nebyl tak těžký, jak jsem myslel, a během chvíle byl venku. Chvilku jsem přemýšlel, jak motor umyju a hlavně kde. Pak mě napadlo, že ho, takříkajíc „pověsím za k…e do průvanu“. Využil jsem proto držák pohonu garážových vrat. Motor drží na konstrukci, která unese asi 200 tisíc tun :-) . Takže jsem vzal kurt na přidělání nákladu z auta, motor chytil za hlavu a pověsil. Práci to nějakou dalo, protože už jsem tam byl opět sám. Motor visel a já si pod něj dal plechový pekáč, co mám na motorový olej a začalo čištění.

Teď to uděláme jako v pořadu o vaření, takto motor vypadal před čištěním:

Po vyčištění, o hodinu později:

Bohužel, na fotky bude tento článek trochu strohý, jelikož když má člověk ruce od oleje, tak se mu opravdu nechce nic moc dokumentovat. No, jak jsem tedy pokračoval dál? Motor jsem sundal dolů. Na zemi byla rozprostřená fólie (modrá barva na pozadí fotky :-) ), abych motor neopravoval v nepořádku, a navíc mi takhle bylo tepleji od nohou. Takže jsem začal pracovat. Jako první přišlo na řadu vyndání svíčky a následně víko vačky – tady stačí povolit několik málo šroubů. Ale pozor, jeden šroub je zákeřně schovaný pod víčkem pro nastavení vůlí sacích ventilů.

Potom jsem pokračoval v sundání startéru, bočních deklů a různých blbůstek okolo. Tady asi nemá cenu nic popisovat, prostě jen povolení šroubů a sundání. Na další část jsem si netroufl a počkal na švagra. Než budeme povolovat vrchní kolo rozvodů, aby šla sundat hlava, musíme povolit napínák. Raději jsme také překontrolovali nastavení rozvodů, jsou to značky na kole a dole na magnetu (podle manuálu). Značky jsou kousek vedle, než mají být, protože je řetěz hodně vytahaný.

Že je řetěz vytahaný, je vidět i na této fotce. Na kole jsou také vidět drážky, které musí být zároveň s hlavou, ale nejsou :-) . Povolíme dva šrouby na kole a vyndáme celou vačku, pak kolečko a řetěz spustíme dolů. Vačku a kolo opět sešroubujeme, abychom si byli jisti, jak je to správně. Pokračuji sundáním hlavy a válce, nic těžkého, opět jen povolení šroubů. Hlava vypadá solidně, ale gufero jednoho sacího ventilu je špatné a nasávací prostor směsi je špinavý. Válec i píst vypadá, že je hotový výbrus a pístní sada je zánovní.

Po sundání hlavy a válce už jde taky vyndat i rozvodový řetěz kolem magneta. Magneto zatím nejde sundat, protože nemám stahovák. Na pravém boku je možné sundat spojku, která je na fotce už dole. Nejdříve se musí na spojkovém koši povolit pružiny pomocí několika šroubů a sundat lamely. Teprve poté jde povolit celý spojkový koš, na povolení by měly být nějaké superkleště, aby se to netočilo, ale zlatý český ručičky si poradily jinak. Neřeknu jak, jelikož bych nejspíš popudil všechny dobré mechaniky. Ti, kteří se dostali až sem asi odejdou, a jiní to vzdali už dávno :-) . Tak dál. Koš je povolený a jde celkem dobře sundat.

S povolováním ozubených kol na vyvažováku a klice byl taky celkem problém. Vyvažovák byl relativně jednoduchý, jelikož jsem našel odpovídající ořech na golu (asi 30 nebo 32). Klika byla naprd, protože to je asi 36 a ten nemám. Nakonec mě opět zachránil švagr a přinesl nějaý obrovský francouzák nebo co to bylo :-) . Po několika pokusech jsme kola povolili a mohl jsem je sundat. Na těchto kolech je důležité, aby byly tečky vyražené na kole přesně proti sobě, jinak by se pak mohla klika a vyvažovák srazit a škoda by byla obrovská. Touto peckou se s vámi pro dnešek loučím a brzy bude pokračování - doufám .

Musíte se přihlásit pro psaní komentářů.